kolmapäev, 9. juuli 2008

Vaikus peale tormi

Pikka aega on siin vaikus olnud ja kindlasti arvate, et läksin jälle bustoks?! Ahaa-ehee, aga vat ei läinud! Tegelikult on asjad hoopis nii, et 135€ peal tuli väike tagasikäik 100-ni. Ikka juhtub, sealt aga tavaline jõnks-känks üles-alla liikudes 200 peale mõne päevaga. Kahjuks max päev vist oli aint 30€. Tavaline seis oli selline, et esimesed 2 h cashis kaotasin 5 buy-ini vms kohates kõrgemat seti, õnnestunud mastiostu vms. haiget värki. Seejärel sain raske vaevaga nulli. Nulli jõudes oli juba hea tunne, justnagu oleks päev kasumis :)
Siiski-siiski jõudsin 23. juuniks 200€ peale ning sõber tuli Norrast ja ühtlasi mulle ka koju järele. Grillisime, grindisime, näitasin talle ka oma stiili, poiss siiani ainult playmoney mänginud. Jõudsin isegi väiksesse kasumisse, kuigi korra üks bi läks, ma button, kari limpijaid, KK - raise standard 6xBB, BB call ja veel mõni naljavend. Flop 8,8,9 mastiost, kõik checkivad, lihtne nööbid keskele, tulemuseks BB call, kartsin hoopis ässade slowplayd, käes J8o. Nice, lol...
Mingil hetkel oma teist õllet avades suutsin paraja lonksu ka läpakale lükata, kes sellest kraamist suuremat ei hoolinud ning pildi taskusse viskas. Mitu päeva oli koomas teine, läksin tehnikute juurde ja kohe kui seal proovisime sisse lülitada, oli terve nagu ponks, ju hakkas kartma ;)

Läppar kaval vennike aga vajus jälle kooma ning tuli teda puhuriga turgutada 24h kuni eluvaimu jälle sisse võttis. Mängu aga teha ei saanud kuna hetkel toimub elus palju muutusi. Tulin nimelt Tallinnast ära Kosele elama, pleiss tasuta käes. Viskas lihtsalt jubedalt üle see linnaelu. Auto liising, uue korteri üür, muud asjad värgid-särgid ja iga kuu püsikulud olid 15-20 kilo. Teenisin vahest küll rohkem aga mis mõtet on nagu säästa kui eriti säästa ei anna. Seega minema sealt lollidelinnast, kus selleks, et tänaval ellu jääda, peab sul olema liisitud kallis masin ja uhked riided seljas, et keegi sulle varbale ei astuks. Nüüd peaaegu kohustustevaba, proovige, jube mõnus ;)

Kosel veel netti polnud ning kuna pangast anti teada, et kui kiiremas korras laenumakseid ära ei tasu on kohtusaaga tulemas. Ok, cash out ja selleks hetkeks olin suutnud korra ka väikse sessi teha sugulase juures +30€ juurde ning välja võtsin ümmarguse 3500 eeki st. panka. Osa tuli juurdegi veel maksta pluss muud kulud ja elamised. Seega säästud olid nullis, rakeback oli tulemas kohe-kohe mingi 800 eeku, aga see selleks, las jääda jälle uueks seemneks.

Nüüd tegin sellise lükke ka veel, et läksin üle kahe kuu tööle. No on jama ei saa veel pokkeriässaks hakata :D Aga kõik parema tuleviku nimel. Hetkel eesmärgid sellised, et teen paar-kolm objekti ära ja siis üritan elukutselisena pokkeris läbi lüüa. Need objektide rahad peaks olema piisavad, et saaksin mõne kuu lugeda, grindida, õppida. Pokkeris ebaõnnestumise korral saab alati taanduda reameheks elurindel. Töötan maalrina, töö on sitt, aga mis teha, kui Eestis on ühiskond valedel alustel. Olen töötanud õpetajana, treenerina ja mujal. Käisin ülikoolis, aga õnneks mõistsin mingil hetkel, et see kõik on peaga vastu seina jooksmine ning lõpetasin töötamise töörõõmu pärast. Hästi on meeles, kuidas õpetajana teenisin kuus 3500-4000 kr. ja maalriõpilasena esimesed paar kuud 7000-10000. Nüüd on töö käpas ning piisava motiveerituse korral(mis mul hetkel on) suudan teenida 20000-40000. Ainult ei viitsi seda teha enam, päevast päeva nende 8. klassi haridusega ljohade ja vasjadega pideva müra ja tolmu keskel madistada.

Seega tuleb veel viimast võtta ning teha väike bankroll eluks (pokkerisse ma raha ei kanna, sealt tuleb ainult välja võtta). Kui nullist ei suuda seda teha siis kuidas peaksin ma seda suutma raha sisse kandes?!

Nüüd on päevad muidugi toredad jälle: 6 äratus, sõit lollidelinna (kes solvub see tahab) 8. tööle, 16 asjad kokku, 17.20 kodu, õlu, pesu, pokker.

Pokkerist rääkides proovisin Balti Pokkeriliiga tõttu Omahat, haige mäng, vat seda mina ei oska, kaotasin seal mitu bi-d shordina ning ka turnalt lendasin kiirelt hoolimata sellest, et kohe alguses sain duubli ja mängija välja löödud. Sellest tingituna tegin NL-is ka paar lolli liigutust kuigi enamasti dongati mind lihtsalt ära ning 800 rakebacki eegust sai 450. Võimalik, et rabistasin liiast ja olin roostes, neti ju ka alles sain ning oli suur soov end jälle üles töötada.

Üleeile oli plaan alustada normaalset mängu trio NL5 ja NL10-s ning kohe esimene päev ka õnnestus väike kasum teenida+200 eeku, kuigi eile oli totaalne ebaõnnestumine, kõik tähtsamad potid sain tappa donkide käest suutsin päeva siiski umbes nullis lõpetada, mis oli ülipositiivne ning sulgesin aknad. Täna suutsin aga 2,5h-ga teha 400kr. juurde kusjuures saada ka mingil tobedal mikrolimiidi turnal 3. koht 50 osaleja seas. Tervitused mumuule, kes minu hinnangul on liiga agro ja tiltaja. Tore, et ta korra mind oma reaostuga välja lõi, õnneks leidsin endas motivatsiooni ning tegin rebuy, mida tav ei viitsi teha, eriti kui re-buy väärtus on 1000 ja blindid mingi 100 vms... Kohe varsti tegin mumuu vastu (lemmikmängija :P) duubli ja siis add-oni ning ainult fold-fold-fold. Naljamehed bluffisid üksteise võidu, loopisid all-ine lampi jne ning ise korjasin enda potid ära. Nautisin mängu, mis siis, et mikro, aga milleks lahmida. Alati peaks siiski oma parimat mängu näitama. Readid olid mul fantastilised. Betid-raised ka. Top 3 jäädes kahjuks tegin vea, minnes shordina A7s all-ini. Lihtsalt närvi ajas lõpuks, et igakord kui ca sellise käega või paremaga tõstsin läksid vennikesed all-ini nagu ei oskaks nad peale flopi enam midagi ette võtta. Lahkusin siiski meeldiva tundega, sest korra ju kukkusin pmst välja ja sisse tulles olin short. Kasum +5€ hehe...

Päev oli üldse ülihea. Paar donkimuuvi kobistati küll ära, aga tuleb olla rõõmus, et donkid olemas on, muidu poleks mõtet pokkerit mängidagi ju. Parima laua lõpetasin 24€ peal, sisse minnes oli 4€. Bankroll 1100 eeku ning vaatame, millal jälle väikse cashouti teeme, palgapäevani veel minna. Pokkeris hetkel teenitud 8000 krooni ning 1100 virtuaalselt olemas. Raha peale hakkasin mängima umbes 3 kuud tagasi, aga tõsiselt ebastabiilselt (vahest paar-kolm korda nädalas).

Ühe positiivse asja olen enda juures veel avastanud, nimelt austan ma mängijaid ja kaarte ning võtan iga jaotust kui täiesti uut kogemust ning mängu, mis siis, et samal ajal 9 akent vilgub. Muidugi ajab mõni agro tiltaja-donk närvi ja tagasitegemise soov on täiesti olemas aga hea on see, et ise tiltama ja rabistama ei hakka ning kergeid spekulatiivse käega all-ini minemisi ei ole.
Lisaks ootan põnevusega Harringtoni Cash Game`i raamatuid, need on juba Eestis, vaja ainult rahakott lauale lüüa ;)

Mina olen ikka selgelt cashi mängija. Vähemalt hetkel on otsingud lõppenud ning turnasid võtan lihtsalt kui meelelahutust ja vaheldust.

1 kommentaar:

Naxer ütles ...

Väga huvitav lugemine ning tore, et oled "tagasi" ning siia ka taas kirjutada viitsid. Kui tahad pokkeriprofiks saada, siis ei soovita võidetud rahasid eriti välja võtta, vaid pigem investeerida bk-i kasvu ja kõrgematele limiitidele liikumisse. Kuni tööl käid saad seda hõlpsasti teha, erinevalt minusuguselt, kes tööl ei käi ja peab kusagilt ikka miskit välja pigistama vahel, et ära elada. Aga edu igatahes!!