teisipäev, 9. september 2008

Igale mõõnale järgneb tõus

Augusti lõpp kuni siiani oli kosmaar. Ei hitinud midagi. Sai siis pokernewsi suvepäevadel käidud, sportmängud ja õlu oli lahe, aga turniir sick. Ei ütleks küll, et mingid meeletult eksperdid koos oleks olnud ja minu enesekindlus sealt lahkudes tõusis märgatavalt. Turnal kasvatasin stacki korralikult kuid paraku hitisin seti 1 vs. 1 olukorras ja TPTK surusin all-ini oma A10-ga + mastiost. Paraku tõmbas raunooo oma 30% välja. Flop oli 4-mingi sodi-10 ärtud, nii, et iga mõtlev mängija oleks mind pannud kas ülepaarile või setile, aga ju siis enamus pokkerimängijaid arvavadki, et mast on A ja O ja pikas perspektiivis jõuab nii omadega mäele kui mastiostuga all-ini lähed. Vähemalt väitis mulle nii iga ettejuhtuv mängija, et donk olin mina. JEAAHH!! Eriti täielikus umbejoobes olevad Lenc ja Valts, kellest viimane iga hinna eest tahtis minuga mingit kihlvedu teha, et ma ei suuda starsis 50$-st teha 1000$ kas kuu või kahega, ei mäletagi enam. Aga vabalt võtaks selle kihlveo vastu, mis ta mulle pakkus, sest esiteks tean, et suudaksin ka nullist seda teha ja teiseks olid kihlveo tingimused mulle soodsamad kui talle. Suudaksin seda aga ainult piisava aja korral, sest hetkel ikka aega JUBE vähe olnud. Kui töölt puhkuse võtan siis kontakteerun tulevase märgiteadlasega.


Tagasi tulles samal päeval läksin sõbra juurde ja aitasin teda natuke pokkeris misjärel seadsime sammud Parki new players choicele. Hävisin seal setiga ja kahe paariga kus minust taga olev mängija callis end all-ini ja korra saadi rida ja teine kord mast. Kolmandat rebuyd ei viitsinud 100 blindidega enam teha kuna algstack algajate turnal on 500, mõnus turbo süsteem ikka arvestades diilerite osavust ja ülejäänud nupumeeste hero thinkinguid, kus on vaja automaatseid otsuseid.

Koju tulles kandsin välja oma rakebacki ja väikese cashi plussi kokku 1000 eeku, mis tähendas seda, et cashisin augustis triost välja 4000 eeki. Kuigi peale 2 nädalat olin plussis 6k-ga. Kandsin välja ainult sel põhjusel, et närvi ajas, et ma juuli rakebacki kätte ei saanud, kuigi nii vähe jäi puudu ja olin juba valmis mõelnud, et seda raha triosse mingil juhul ei jäta.

Koju jõudes ei viitsinud pokkerit eriti puutuda, magasin omaha BOPL-i maha, kuigi oli plaanis end septembris käsile võtta ja kokkuvõttes ära võita :)
Cashis ka liigun kaks sammu edasi ja siis kolm sammu tagasi, kolm sammu edasi ja kaks sammu tagasi, ei ole nagu stiimulit ka kuna töö kõrvalt mängimine on täiesti out teema hetkel minu jaoks. Korra siis mõtlesin, et teen hea filmi kõrvale BOPL-i holdemi odava turna aga saatus ei olnud jälle armuline, olin terve turna 2-15 kohal, enne finaali 2. kohal ja siis finaaliks jälle 9. koht millega sain tagasi top3. Paraku otsustas kärna keerata värdjas nimega elion, mistõttu olin sunnitud foldima seti ja AA bb-l olles kui preflop märatsema hakati. Olin sel hetkel 7 parema hulka jõudnud ja mingi average kohal ning lihtsalt nett keeras mulle tagant nii kuidas vähekenegi jõudis, ainuke suur paar terve turna jooksul eksole! Tagasi jõudes olin juba buttonil K7s ja otsustasin blinde sellega varastada, paraku callis AK mind small blindil ära ja läbi see üritus, isegi masti flopis lubas, aga ega`s mina seda ju ometi saa. Bopl-is olengi pea alati kas AA, KK välja kukkunud, seekord ei saanud sedagi luksust endale lubada.

Peale seda ei viitsinud tükk aega pokkerit mängida, elion ka iga päev ehitas mingit võrku, värdjad tropid rsk!

Üleeile tekkis taas sõbraga isu pokkerit mängida ning seadsime sammud parki. Seekord oli mul taktika ka selleks turboürituseks. Sellest pikemalt ei räägikski. Esimene tund olin total carddead. Tegin 2 rebuyd, sest blindid tõusid kiiresti ja stacki pole ju ollagi seal. Tase oli väh sama kohutav nagu 50 $ freeroll. Mingi tädi minust vasakul oli total callstation, ta vist ei teadnud, et saab ka raiseda. Preflop calliti ükskõik mis kaartidega peaaegu alati ja oli vaja vaid norm kätt, millega teha raise-raise all-in ja 100% oleks leidnud callijaid. Tädike siis vasakul callis näiteks buttonil JJ-ga multiway poti end ja check-callis kõike ning ka hävis vist blindile isegi. 99-ga tegi sama, kui flopis 3 ülekaarti ja 3 vastast jms. lihtsalt kohutav oli vaadata seda. Tavalised liigutused olid Q5 limp UTG ja flopis Q nähes ck ning turnil K nähes bet, re-raise all-inile call jne jne jne. Samas teistes laudades vist isegi olid vähe paremaid tüüpe koos, näiteks tuli üks vene härra dressides, keda kõik vene naisdiilerid tervitasid rõõmuga Sasa sto tõõ delajes sdess!!!??? :))))

Igatahes toosama tädike jagas ka oma rebuyde rahad ja paljud teised samuti laiali ning vahtisin niisama seda lõbusat üritust pealt, olles total carddead.
Lõpuks kui olin 5bb peal sain UTG AJ ja midagi teha polnud enam muud kui lükkasin all-in ja lootsin, et keegi monstrumit või mind domineerivat ässa ei leia ning õnneks callis mind blindil ära 89, kes tegelikult endale tema stacki vaadates ei oleks tohtinud lubada. Kommenteeris ka, et 50-50 olukord, no päris nii see siiski ei ole.

Pärast seda sain jälle 37, 63 jms. sellist, korra lubati 63 käega BB-l olles isegi rivireini minna kus sain 6-le pihta ja checkisin ning keegi seal poti varastamisest kuulnud ei olnud ja sain natuke stacki, lol. Igastahes jõudsin mingil hetkel sinnani, kus oli jälle 3-4 BB-d ning SB tegi 7cardiga calli mingi crapiga, sain mingil hetkel reaostu ja minu 3-4bb suruti all-ini total crapiga, sain isegi QQ, aga ta hitis paremini ja mulle jäi alles imekombel SB raha 200 :) Sel hetkel tuli sõber lenn minu juurde, kes kurtis just bad beati, AK vs QJ preflop all-ini kaotusest, olin valmis ka püsti tõusma ja minema, aga 200 sb raha oli veel alles, istudes SB-l sain turna parima käe 88, mis pidas 4 multiway potis vastu ning sain 2xbb stacki 800.
Järgmine käsi jälle üllatavalt soliidne selle turna kohta J10, aga all-ini sellega ma ära ei callinud. Ülejärgmine käsi A88-x omahas ning panin oma stacki varakult all-ini, sain 3 callijat ning imekombel 88 pidas vastu, maast tuli kah õnneks k-k-10-10-7.
Varsti sain UTG AK ja mis seal ikka imidz oli mul selline, et panen pooletoobise käega all-ini ja panin ka sellega ning sain Ronleylt AQ-ga calli ja double-up jälle, mis andis mulle mingi 5000 stacki. Foldisin end sellega finaallauda ning finaali läksin 9.kohaga mingi 4k stackiga, kusjuures vastu tulid mingid tibid kelle hunnikutes olid 10.000 chipsid :)
Õnneks suht alguses sain kohe KK, millega sain maniakk tibilt call-call all-ini ja muid jubinaid ning riburadapidi omas maniakk tibi, kellegi Raini naine teised ära oma check-raise all-ini stiiliga(kui saan pihta) ja bet pot või bet all-in stiiliga (kui ei saa pihta, siis äkki tuleb). Olime jõudnud 4 hulka, tegin raise buttonil A8-ga ning ta call SB-l, flopis A, ta bet pot, ma all-in, ta call, näitab 105 ehk totally nothing, tõusin korraks 2-3 kohale, kusjuures üks tüüp oli vägagi short, aga eks tibi andis nii talle kui Ronleyle veel paar double-upi, mille tagajärjel tema mingi 80k stack kahanes 20-30k peale. Leidsin siis A9 buttonil, blinde varastama raisega ning tibi callib, flop sodi, ta all-in ning mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga ära callisin ja näitas K8 ehk K high-d. Paraku hitis ta jällegi 8. Tema võidu tõenäosus peale flopi oli 24%, suurim kusjuures arvestades tema eelnevaid calle ja minu duubeldamisi. Nii, et sama blond tibi roosa särgiga, kes mängides meenutas Vicky Coreni lõi mind ja lenni mõlemat auti oma sitema käega, aga noh mis seal ikka, hea meel oli lahkuda super HERO calliga, sest minu puhul pole tavaline, et callin A high-ga all-ini. Lihtsalt kõik märgid näitasid seda, et ta käsi ei olnud midagi väärt.

Lahkusin hea tujuga ning 1600+ eegu auhinnarahaga ning eriti hea tuju oli seetõttu, et ma ei teinud mitte ühtegi otsust turnal valesti, korra näiteks tibi pani minu blindivarguse all-ini A10-ga. Mul oli A9, mõtlesin mis ma mõtlesin ja tuleb kõhutundele ka toetuda sellistel hetkedel ja näitas ka kätt misjärel sain rõõmsalt oma käest teatada. Samuti oli sarnaseid momente enne finaallauda, kus kaalusin blindivargust A highga aga oleksin olnud monstrumi või domineeritud ässa vastas. Eriti rõõmus olin muidugi seetõttu, et suutsin teha SB rahast 200 soliidse 19.000 stacki. Ja nagu hiljem Ronleylt kuulsin siis see sama tibi omas ikkagi turna ära nii. Mulle väitis ta suitsuruumis, et eelmine nädal võitis ta 500 buy-ini turna ning ühel jäi veel 2. kohale.

Parkis kokku 4 x käinud:

New Players Choice: 110 (buy-in + 2 x rebuyd) = 310 (4.koht)
New Players Choice: 110 (buy-in + 1 x rebuy) = 210
No Limit Texas 330 (buy-in + add on) = 630
1 x cashis buy-in 3000
----------------------------------------------------------

Sisse: 4150. Välja: 9035 . Kasum: 4885.

Neti pokkeris
Sisse: 0
Maha mänginud 2 x T6 BR-i ja 2 x Trio Br-i. Kahjum kokku 240€ (3700 eeki)+ tiltamise hood lisaks (kes see neid tuhandeid jõuab kokku lugeda)!

Välja võtnud Triobetist 8500 eeki.

Kokku kasum päris soliidne arvestades pokkerile kulutatud aega ja limiite. Homegeimide kasumeid ka ei oska arvestada :D

September algas ikkagi hästi. Ahjaa eile osalesin BOPL7 7-card studi turnal, kus terve turna olin pikalt-pikalt 1 .kohal ning lõpetasin 3. kohaga ühe misreadi tõttu. Aga asi seegi.

5 kommentaari:

Ranka ütles ...

väga hea blog, väga hea blof

gert23 ütles ...

tra see on jah üks parimaid bloge. Eriti hea koht oli sasa st to sdes delajes :) Tase! Ega see olympic jah on nagu on. Kõik on hullud ässad seal enda arust. parim on muidugi rebuy 300 turna. Arvi ja kaader panevad siis apsull iga käsi all in. Tuleb ainult õigesse lauda sattuda.
Edu sulle Keiss!

Naxer ütles ...

Njh, see suvepäevade set ei ole vist Sul öösiti magadagi lasknud. Ja mina ple kunagi väitnud, et olid ise seal käes donk vms. Seda mitte, mumeelest lihtsalt standard cooler, kuna ükski normaalne vend sihkses kohas seda TPTK+FD maha ka ei viska seal obv. Ülepaari vastu ple see enam sittagi taga ja paranoliiselt setti karta ka liiast.

Keiss ütles ...

Jah viimased 15 magamata ööd on olnud!! Alati ärkan hirmuhigis ühe õudse unenäo peale, kus hitin seti ning lähme all-ini ja nhitin neliku ning river annab mulle viisiku! Aga siis tuleb unne Olympicu manager mustas särgis, kes ütleb, et keerame jagatud kaardid ümber ja jagame uuesti, pakis on mingi viga ning visataksegi kaardid tagurpidi lauale ja hakatakse uuesti laduma ja ohh õudust: ainult mastikaarte laotaksegi!!!!

Keiss ütles ...

Aga tõsiselt rääkides panin calci ülepaari ning kaks paari ning siis on sisuliselt coinflip jah. Eks see siis cooler oli jah, lihtsalt mõne mehe jutt, et donk olin selles käes mina on BS. Pokkerimängija eesmärk peakski välja võitlema mingi 70-95% edu ja siis võimalikult palju sisse uhama. Kui tuleb beat, no mis siis teha! Long run mängib sel juhul.